Що робити, якщо шахраї оформили кредит на ваше ім’я

Якщо ви дізналися, що стали жертвою шахрайської кредитної схеми:

  1. Перевірте власну кредитну історію на предмет шахрайських кредитів — їх може бути більше ніж один.
  2. Якщо ви виявите шахрайські кредити — подайте запит на оскарження кредитної історії. Бюро у свою чергу звернеться до кредитора для уточнення інформації та внесе зміни до кредитної історії у разі підтвердження факту шахрайства.
  3. Зверніться до відділення поліції та подайте заяву щодо кредитного шахрайства. Надайте всю доступну інформацію та документи.
  4. Зв’яжіться з фінансовими установами, де були оформлені виявлені шахрайські кредити та повідомте про шахрайські дії. Поясніть ситуацію, надайте наявні докази шахрайства та просіть списати з вас заборгованість за такими кредитами.
  5. У разі потреби консультуйтеся з юристом, який спеціалізується на кредитному шахрайстві.

Щоб вберегтися від шахрайства:

✓ Бережіть документи що посвідчують особу, не надавайте їх неперевіреним установам чи особам, не розміщуйте копії документів у соціальних мережах. У разі втрати документів якнайшвидше зафіксуйте цей факт у реєстрі втрачених паспортів.
✓ Регулярно перевіряйте свою кредитну історію, щоб пересвідчитися у відсутності невідомих вам кредитних договорів.
✓ Встановіть додаток Дія та активуйте сповіщення про запити вашої кредитної історії та появу нових кредитів.
✓ Підключіть послугу СтатусКонтроль, що дає можливість не лише слідкувати за станом кредитної історії та рейтингу, але і забезпечити додатковий захист від шахрайства активувавши опцію FREEZE, що забороняє доступ кредиторам до вашої кредитної історії з метою видачі нових позик.