Кредитна історія

Кредитна історія
Найбільша база кредитних історій
Кредитна історія
Можливість відстежувати зміни
Кредитна історія
Отримання в режимі онлайн

Архів замовлень »

5 причин дізнатися про свою кредитну історію

Перевірка
Ви вже користувалися кредитами та хочете отримати новий

Перевіряйте свою кредитну історію, перш ніж звертатися по новий кредит, щоб переконатися, що інформація щодо вже закритих або поточних кредитів достовірна й актуальна. Це дозволить уникнути несподіваної відмови та заощадить ваш час. Один раз на рік кредитна історія надається безкоштовно.

Відмова
Вам відмовили в кредиті

80% відмов у видачі кредиту відбуваються через негативну кредитну історію. Іноді позичальник навіть не здогадується про наявні проблеми у своїй кредитній історії. Це може бути незначна заборгованість на старій кредитній картці, що була протермінована та виросла через нарахування пені та штрафів, або шахрайські позики, відкриті за втраченими чи підробними документами тощо. Якщо сталася помилка — ми підкажемо, як її виправити. Навіть якщо ви допускали протермінування в минулому, завжди є можливість поліпшити свою кредитну історію.

Стурбованість
Ви занепокоєні щодо кредитного шахрайства з використанням Ваших документів

Отримайте кредитну історію, щоб перевірити усі кредити на ваше ім’я та переконатися у відсутності невідомих вам позик. Активуйте сповіщення по кредитній історії у додатку Дія або підключіть послугу СтатусКонтроль, щоб отримувати сповіщення у разі, якщо хтось спробує оформити кредит на вас, та мати можливість оперативно протидіяти таким спробам.
Щоб додатково захистити себе від відкриття нових кредитів на ваше ім’я — активуйте опцію FREEZE (доступна у рамках послуги СтатусКонтроль).

Детальніше »
Пошук
Ви хочете перевірити заборгованість за всіма наявними у вас кредитами

Якщо ви є дуже активним позичальником та маєте велику кількість відкритих позик — перевіряйте кредитну історію, щоб слідкувати за їх станом та бачити всю заборгованість в одному місці. Доцільно підключити послугу СтатусКонтроль, щоб мати необмежений доступ до запитів своєї кредитної історії та отримувати сповіщення про будь-які зміни у ній.

Детальніше »
Ідея
Ви отримали сповіщення в Дію про запит вашої кредитної історії, або появу у вас нового кредиту

Перевірте кредитну історію, щоб дізнатися які кредитори та коли запитували вашу кредитну історію, а також про всі відкриті на ваше ім’я кредити.
Якщо запит вашої кредитної історії було здійснено без вашого звернення до відповідного кредитора:
– якнайшвидше зверніться до кредитора, щоб з’ясувати причину запиту та запобігти оформленню шахрайського кредиту,
– зверніться до бюро для оскарження цього запиту.

Якщо ви виявили шахрайський кредит у своїй кредитній історії:
– оскаржте його у бюро,
– зверніться до кредитора із заявою про те, що позику на ваше ім’я відкрито без вашого відома, та вимогою провести службове розслідування й анулювати кредитний договір,
– зверніться до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає в оформленні на вас кредиту,
– у разі відмови кредитора визнати кредитний договір недійсним — зверніться до суду.

Тримайте кредитну історію під контролем!

Підключайте «СтатусКонтроль», щоб максимально ефективно та економно слідкувати за власною кредитною історією та кредитними історіями близьких за їхньої на це згоди!

Детальніше »

Поширені запитання

Що таке кредитна історія і для чого вона потрібна?

Кредитна історія – це інформація щодо ваших кредитів та дисципліни їх погашення, яку бюро отримує від банків, фінансових та лізингових компаній, кредитних спілок та інших фінансових інститутів. Дані про кожну позику зберігаються в кредитній історії протягом 10 років з моменту виконання позичальником кредитного договору.

Окрім власне інформації за кредитами у кредитній історії міститься супутня інформація — ідентифікаційні дані особи, інформація про наявні виконавчі провадження, у яких особа фігурує боржником, реєстр запитів кредитної історії кредиторами та іншими організаціями, інформація про документи особи, зареєстровані як втрачені, коментарі тощо.

При зверненні по кредит кредитор отримує вашу кредитну історію, щоб:

 • перевірити наявність поточних та вже сплачених кредитів,
 • перевірити заборгованість за відкритими кредитами,
 • перевірити наявність поточних протермінувань платежів,
 • проаналізувати дисципліну виплати кредитів у минулому,
 • проаналізувати частоту звернень за кредитами та характер позик,
 • перевірити супутню інформацію щодо вас.

Ці дані дозволяють кредитору оцінити ризики надання позики.

Наявність поточної протермінованої заборгованості, систематичне недотримання графіку платежів у минулому, або просто велика кількість відкритих на даний час кредитів — свідчить про високі ризики неповернення позики, тому може стати причиною відмови.

Наявність закритих кредитів, виплачених без порушень графіку платежів, навпаки свідчить про те, що і новий кредит позичальник з великою ймовірністю поверне без порушень.

Відсутність кредитної історії не дає можливості зробити висновок про благонадійність позичальника, тож кредитор може погодити лише невелику суму кредиту або кредитного ліміту на картці.

Де можна перевірити свою кредитну історію?
 • На офіційному сайті ubki.uа, у розділі Приватним особам — Кредитна історія;
 • у мобільному додатку «Кредитна історія» для iOS та Android;
 • у чат-боті «Кредитна історія УБКІ» у Viber та Telegram;
 • поштою, надіславши відповідну заяву на поштову адресу УБКІ;
 • в інтернет-банкінгу Приват24, у розділі «Мої рахунки — Кредитний рейтинг»;
 • у мобільному додатку Приват24, у розділі «Меню — Кредитний рейтинг»;
 • на сайті City24 у розділі «Банки та фінансові послуги — УБКІ — Кредитна історія (УБКІ)»;
 • в терміналах самообслуговування City24.
Як отримати кредитну історію поштою?

Для цього вам необхідно надіслати заяву на поштову адресу ТОВ “Українське бюро кредитних історій”, 49505, м.Дніпро, а/с 7566.

Приклад заяви

Заява повинна містити інформацію, яка надасть можливість ідентифікувати вас (прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані, ідентифікаційний код, юридична адреса, адреса проживання). Кредитна історія буде відправлена рекомендованим листом на вашу поштову адресу протягом 2-х днів з моменту отримання заяви. Лист доставляється та вручається одержувачу особисто під розпис. У разі відсутності кредитної історії, надається довідка з підписом та мокрою печаткою.

Якщо Ви не згодні з даними в кредитній історії?

Ви маєте право оскаржити дані в кредитній історії. Корективи в кредитну історію можуть бути внесені, якщо кредитор підтверджує хибність інформації, яка оскаржується. В іншому разі ви маєте право включити в свою кредитну історію коментар розміром до 100 слів щодо інформації, яка оскаржувалася. Подати заявку на оскарження кредитної історії в бюро можна за посиланням. Для подання потрібно авторизуватися на сайті за допомогою мобільного телефону.

Як переглянути отриманий раніше звіт?

Всі отримані раніше звіти можна знайти в розділі Меню (в правому верхньому куті екрану) – Архів – Замовлення. Для цього необхідно авторизуватися на сайті за допомогою мобільного.

Як перевірити, хто цікавився моєю кредитною історією?

У розділі реєстр запитів звіту кредитна історія ви побачите, хто, коли і з якою метою запитував дані щодо вас.

Як часто оновлюються дані в кредитній історії?
Інформація у кредитній історії оновлюється згідно з графіком оновлення даних у партнерів бюро (від щотижневої до щомісячної передачі).
Як перевірити кредитну історію іншої людини?

Кредитна історія є конфіденційною інформацією, тому третім особам вона може надаватись лише за наявності:

 • нотаріальної довіреності або рішення суду у паперовому форматі;
 • згоди від власника кредитної історії, зокрема в рамках послуги СтатусКонтроль (деталі на сторінці).
Чи можливо перевірити кредитну історію за прізвищем?

Кредитна історія за прізвищем не надається.

Чому ваша кредитна історія може бути відсутня в Єдиному реєстрі наявності кредитної історії (ЄРНКІ), але міститися в Українському бюро кредитних історій (УБКІ)?

УБКІ має найбільшу базу кредитних історій в Україні — понад 88 млн. Ми співпрацюємо з усіма великими фінансово-кредитними організаціями країни та більшістю мікрофінансових організацій, а також залучаємо дані з відкритих реєстрів.

У країні є й інші бюро кредитних історій, кожне з яких має унікальний перелік партнерів, що передають до них дані про кредити. Його зазвичай можна знайти на сайті відповідного бюро.

Декілька з українських бюро об’єдналися в асоціацію, створивши «Єдиний реєстр наявності кредитної історії». УБКІ до цієї асоціації не входить, тому дані щодо вас, які містяться в базі УБКІ не будуть відображені при перевірці у цьому реєстрі.

Де можна отримати більше інформації про кредитну історію?

Пройдіть короткий освітній курс «Кредитна історія: що це і чому вона важлива?», який було розроблено Українським бюро кредитних історій спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). З цього курсу ви отримаєте вичерпну інформацію про основні принципи користування кредитами, формування кредитної звітності та інші корисні матеріали для кращого розуміння та управління вашою фінансовою репутацією.