Кредитний рейтинг

Кредитна історія
Найбільша база кредитних історій
Кредитний рейтинг
Моментальний розрахунок рейтингу
Кредитний рейтинг
Пояснення факторів, що впливають на рейтинг

Архів замовлень »

4 причини знати свій кредитний рейтинг

Успіх
Ви можете оцінити свої шанси отримати кредит

Дізнайтеся, наскільки бажаним позичальником для банків ви є. Чим вищий кредитний рейтинг, тим більше шансів на отримання кредиту. Окрім того, клієнти з високим кредитним рейтингом можуть розраховувати на більш вигідні умови кредитування.

Питання
Ви можете підвищити свій кредитний рейтинг

Знаючи фактори, що вплинули на поточний показник Вашого кредитного рейтингу, ви можете його підвищити. Наприклад, кредитний рейтинг може знижувати велика кількість одночасно відкритих кредитів, тому перед зверненням по новий кредит слід зменшити кількість відкритих.

Ідея
Часто кредитори перевіряють саме кредитний рейтинг замість кредитної історії

Кредитна історія, особливо активних позичальників, може містити понад 30 кредитів. Аналіз такого обсягу інформації потребує багато часу та ресурсів. Щоб спростити та пришвидшити процедуру ухвалення рішення про видачу кредиту, кредитори воліють відразу дізнатися кредитний рейтинг позичальника замість самостійного аналізу даних кредитної історії.

Пошук
Оцінці УБКІ довіряють найбільші кредитори України

Модель розрахунку кредитного рейтингу Українського бюро кредитних історій побудовано на базі даних з понад 100 млн кредитних договорів – найбільшій в Україні, що дозволило реалізувати максимальну ефективність прогнозування поведінки позичальника за даними кредитної історії.

Хочете більше інформації?

Підключіть послугу «СтатусКонтроль» й отримайте необмежений доступ до своєї кредитної історії, рейтингу та реєстру запитів.

Детальніше »

Поширені запитання

Що таке кредитний рейтинг?

Кредитний рейтинг – це числова оцінка якості кредитної історії, на яку спираються кредитори під час ухвалення рішення про видачу нового кредиту. Він відображає статистичну ймовірність успішного виконання позичальником кредитних зобов’язань в майбутньому, відштовхуючись від інформації про його поточне кредитне навантаження, частоту звернень по кредити, типи та суми взятих кредитів, дисципліну виплат та інші дані з його кредитної історії.

Як дізнатися свій кредитний рейтинг?

Подивитися кредитний рейтинг можна:

 • на офіційному сайті ubki.uа у розділі «Приватним особам — Кредитний рейтинг»;
 • у мобільному додатку «Кредитна історія»;
 • у чат-боті «Кредитна історія УБКІ» у Viber та Telegram;
 • в інтернет-банкінгу Приват24 («Мої рахунки — Кредитний рейтинг»);
 • у мобільному додатку Приват24 («Сервіси — Послуги — Кредитний рейтинг»);
 • на сайті City24 у розділі «Банки та фінансові послуги — УБКІ — Кредитний рейтинг (УБКІ)»;
 • в терміналах самообслуговування City24.
З якої причини може бути знижено кредитний рейтинг?

Понад 250 факторів з кредитної історії мають вплив на показник кредитного рейтингу. Він може змінюватися як внаслідок явних подій у кредитній історії (відкриття/закриття кредиту, виникнення/погашення протермінованої заборгованості, звернення по кредит тощо), так і з менш очевидних причин з плином часу від тієї чи іншої події.

Серед явних факторів, що можуть дещо знизити кредитний рейтинг:

 • чергове звернення по кредит,
 • відкриття нового кредиту, або зміна кредитного ліміту, що збільшують поточне кредитне навантаження,
 • вихід на протермінування,
 • перевищення порогових значень тривалості поточного протермінування

та інші.

Щоб розібратися у причині зниження кредитного рейтингу, варто перевірити кредитну історію. Один раз на рік її можна отримати безоплатно. Щоб регулярно стежити за кредитною історію та рейтингом – підключайте послугу «СтатусКонтроль».

Як підвищити кредитний рейтинг?

Значення кредитного рейтингу розраховується на основі даних, що складають кредитну історію, тому вплинути на показник кредитного рейтингу можна лише опосередковано – формуючи кредитну історію.

Для поліпшення оцінки кредитної історії доцільно:

 • в першу чергу погасити поточні протермінування, якщо вони є (наявність поточних протермінувань – фактор що найбільше знижує оцінку якості кредитної історії);
 • мінімізувати кількість одночасно відкритих договорів (повна виплата та закриття одного чи декількох поточних кредитів, або договорів кредитних карток, якими вже не користуєтеся, зменшить рівень кредитного навантаження);
 • користуватися кредитними продуктами, своєчасно виконуючи платежі за ними (отримання невеликого короткострокового кредиту та його повернення без порушення графіку платежів позитивно вплине на оцінку якості кредитної історії).
Як можна розрахувати кредитний рейтинг якщо людина не користувалася кредитами?

Кредитний рейтинг розраховується на підставі даних у кредитній історії позичальника, тож за відсутності кредитної історії або малоінформативної кредитної історії – кредитний рейтинг не розраховується. В таких випадках кредитори можуть орієнтуватися на інші наявні відомості про позичальника, на базі яких також може будуватися оцінка.

Який кредитний рейтинг потрібен для отримання кредиту?

Чим вище кредитний рейтинг, тим вища вірогідність погодження кредиту. Чіткої межі не існує, оскільки кожен кредитор визначає власні порогові значення кредитного рейтингу, які залежать від типу та умов кредитування.

Умовно шкалу можна поділити наступним чином:
0 – дефолт, кредитування не доступне;
0 — 250 баллів: дуже низький рейтинг, отримати кредит дуже складно;
250 — 350 баллів: низький рейтинг, кредитування доступне лише на дрібні суми, короткі терміни та під великі відсотки;
350 — 450 баллів: середній рейтинг, кредитування можливе, але розраховувати на великі суми та вигідні умови не варто;
450 — 550 баллів: високий рейтинг, отримати кредит можна відносно швидко та комфортно;
550 — 700 баллів: дуже високий рейтинг, доступні великі суми та лояльні умови кредитування.

Отримати кредит можна навіть з низьким кредитним рейтингом.

Щоб знайти кредиторів, готових вас кредитувати – скористайтеся сервісом персонального підбору кредитних програм, який розробило Українське бюро кредитних історій. Зважаючи на стан вашої кредитної історії, вам будуть показані пропозиції з максимальною вірогідністю погодження кредиту саме для вас.

Де можна отримати більше інформації про кредитний рейтинг?

Пройдіть короткий освітній курс «Кредитна історія: що це і чому вона важлива?», який було розроблено Українським бюро кредитних історій спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC). Цей курс допоможе зрозуміти принципи формування кредитної історії та рейтингу та їх вплив на спектр доступного кредитування.