Реєстр боржників

Вкажіть дані для реєстрації
-

Важливо

Єдиний реєстр боржників (ЄРБ) є державним реєстром, який веде Міністерство юстиції України.

Часто помилково вважають, що це інформація про боржників по кредитах за базою кредитних історій що веде бюро, але зміст та призначення цього реєстру зовсім інші. 

УБКІ, окрім ведення власної бази кредитних історій, агрегує та надає дані з багатьох державних реєстрів та інших відкритих джерел, зокрема і з реєстру боржників.

Стурбованість
Хто потрапляє до Єдиного реєстру боржників?

В ЄРБ потрапляють фізичні та юридичні особи, які:

  • програли суд та не виконали рішення суду;
  • не сплатили штраф за порушення правил дорожнього руху або інший адміністративний штраф;
  • не виплачують аліменти;
  • не сплачують комунальні послуги, та отримали рішення суду про примусове стягнення заборгованості;
  • не виплатили вчасно кредит, та отримали рішення суду про примусове стягнення заборгованості.
Відмова
Чим загрожує потрапляння до реєстру боржників?

Наявність особи в реєстрі боржників має для неї наслідки у вигляді накладання ряду заборон та обмежень:

      • заборона на відкриття нових рахунків у банках;
      • заборона на виїзд з країни;
      • блокування банківських рахунків;
      • автоматичне списання боргів;
      • відмова нотаріусами у здійсненні угод продажу чи купівлі майна

    тощо.

Пошук
Як здійснити перевірку за ЄРБ?

Отримати інформацію щодо наявності в ЄРБ за будь-якою фізичною чи юридичною особою можна безкоштовно у чат-боті «Кредитна історія УБКІ» у Telegram .

Пошук здійснюється у розділі «Пошук за відкритими даними» — «Стягнення» за даними боржника (ІПН або ПІБ та дата народження — для фізичних осіб, ЄДРПОУ — для юридичних осіб) або за номером виконавчого провадження (реєстраційний номер ВП в АСВП).

Перевірити наявність виконавчих проваджень за юридичною особою також можна у звіті «Досьє ділової репутації», що містить повну інформацію про компанію за даними з відкритих джерел, зокрема і дані про виконавчі провадження.

Поширені запитання

Що таке Єдиний реєстр боржників?

Єдиний реєстр боржників (ЄРБ) — це систематизована база даних про боржників, що є складовою Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

Боржником може бути держава, фізична або юридична особа, стосовно якої покладено обовʼязок щодо виконання рішення виконавчого документа. Відомості про боржника вносяться до ЄДР одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

ЄДР містить лише відкриті виконавчі провадження, що стосуються стягнення заборгованості.

Натомість АСВП містить інформацію про всі виконавчі провадження, в тому числі про вже закриті, із зазначенням поточного статусу провадження.

Як перевірити себе у реєстрі боржників?

Перевірити себе можна так само як і будь-яку іншу особу — в боті «Кредитна історія УБКІ» у Telegram , або отримавши звіт «Кредитна історія» — окрім основної інформації по кредитах, він також містить дані про виконавчі провадження.

Як вийти з реєстру боржників?

Інформація про виконавче провадження містить дані щодо виконавця судового рішення — ПІБ, номер телефону та електронну адресу. Звернувшись до нього можна отримати детальну інформацію щодо суми боргу та реквізитів для сплати. Після сплати боргу варто надати виконавцю платіжний документ для закриття виконавчого провадження.

За фактом закриття провадження особа видаляється з реєстру боржників та з неї знімаються відповідні обмеження та заборони.

При підключенні до послуги «СтатусКонтроль» серед інших сповіщень надходитимуть також повідомлення про появу, зміну статусу та закриття виконавчих проваджень.

Чи законно, що будь-яка особа може переглянути мої борги?

Українське бюро кредитних історій відповідно до Закону України «Про організацію формування та обігу кредитних історій» надає кредитну історію лише власнику, або іншим особам за згоди власника.

Що ж до боргів за виконавчими провадженнями — вільний доступ до інформації про них дозволено відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Публічна інформація оприлюднюється у формі відкритих даних для необмеженого доступу до неї.

Чим відрізняється ЄРБ від АСВП?

Автоматизована система виконавчих проваджень (АСВП) – це реєстр виконавчих проваджень, де містяться всі провадження стосовно примусового виконання рішень суду. ЄРБ містить інформацію лише про відкриті провадження, тобто про боржників.