Усі користуються кредитами

Кредит — це фінансова угода між кредитором (фінансовою установою, банком або іншою кредитною організацією) і позичальником, за якою кредитор надає позичальнику грошові кошти або ресурси на певний період з умовою повернення цих коштів або вартості ресурсів плюс встановлені відсотки або інші платежі.

Як отримати готівковий кредит?
1. Ознайомитися з вимогами фінансової установи.
2. Аутентифікуватися на сайті чи в застосунку.
3. Обрати потрібну суму.
4. Подати заявку.
5. Підписати кредитну угоду (за необхідності).

Кредитний ліміт — це максимальна сума грошей, яку банк або інша кредитна установа дозволяє вам позичати або витрачати за допомогою кредитної картки або лінії кредиту. Визначаючи кредитний ліміт, кредитор встановлює межу, до якої ви можете забрати гроші у вигляді кредиту.

Як збільшити кредитний ліміт на картці?

1. Ознайомитися з вимогами банку.
2. Проглянути умови кредитування.
3. Увійти до свого акаунта на сайті чи в застосунку банку.
4. Подати заявку, вказавши бажану суму ліміту.
5. Надати банку додаткову інформацію (за потреби).
6. Отримати кредитний ліміт на картку.

Перш ніж надати кредит, фінансові установи оцінюють кредитоспроможність людини, тобто чи зможе вона повернути запозичені кошти. Для цього банк оцінює кредитну історію та кредитний рейтинг потенційного позичальника, отримуючи їх від бюро кредитних історій.

Причиною відмови у кредитуванні можуть бути:
– наявність поточного прострочення навіть на мінімальну суму,
– затримки в платежах за минулими позиками,
– велика кількість відкритих на поточний момент кредитів,
– специфічні вимоги кредиторів до позичальників.

Перш ніж взяти кредит, варто детально ознайомитися з його умовами та оцінити, чи зможете ви його виплатити вчасно й у повному обсязі. Для цього порахуйте повну вартість кредиту, звернувши увагу на додаткові витрати, якщо вони є (комісії, страховка тощо). Слід обов’язково перечитати всі умови кредитування та, за потреби, задати уточнюючі питання спеціалісту компанії кредитора.

Вартість кредиту — це кошти, які позичальник сплачує банку за користування кредитом (сума відсотків, додаткові комісії та збори). Ця інформація міститься в кредитному договорі та описі кредиту.

Приклад розрахунку загальної вартості кредиту:

У прикладі наведені кредити на однакову суму під той самий відсоток та термін кредитування, але їх повна вартість відрізняється через додаткові витрати.

Щоб оцінити чи не буде кредит занадто обтяжливими — порахуйте всі свої доходи та визначте який відсоток від цієї суми муситимете віддавати на погашення боргу.
Щомісячний платіж за кредитом не має перевищувати 30% від вашого сукупного доходу!

У випадку форс-мажорних обставин варто одразу повідомити про ситуацію своєму кредитору (найліпше — до того, як виникне протермінована заборгованість), щоб мінімізувати шкоду своїй кредитній репутації та знайти шляхи врегулювання.

Як варіант вам можуть запропонувати реструктуризувати кредит.
Реструктуризація — це зміна умов обслуговування кредиту.

Основні способи реструктуризації:
– зменшення щомісячного платежу внаслідок продовження терміну виплати,
– кредитні канікули.

Факти про реструктуризацію:
1. Якщо реструктуризувати свій кредит до виникнення заборгованості — то банк не накладатиме штрафних санкцій і це не вплине на кредитну історію.
2. При реструктуризації термін можуть збільшити лише до межі певної кредитної програми.
3. Банк може запросити документальне підтвердження події, що спричинила проблеми з поверненням кредиту (наприклад, довідку про захворювання або втрату роботи).