Реєстрація загубленого паспорта

Вкажіть дані для реєстрації
-

Захистіть себе від шахрайських кредитів на втрачений паспорт

Помилка

Втрата паспорту — неприємна ситуація, яка окрім клопоту з його відновлення, може мати наслідком появу шахрайських кредитів на ім’я власника.
Крадіж особистості з використанням чужих документів з метою отримання кредитів — залишається однією з найпопулярніших схем шахрайства. Щодня до бюро надходять звернення осіб, що стали жертвами кредитного шахрайства.

Питання
Що робити якщо паспорт загубився або був викрадений, щоб захистити себе від шахрайських кредитів?

Для того, щоб документ не міг бути використаний для отримання кредиту, або іншої майнової чи грошової операції — необхідно зареєструвати паспорт як втрачений, щоб кредитори/сторони операції могли виявити недійсність документу та зупинити спробу шахрайства. При чому зробити це важливо якнайшвидше, бо здебільшого шахраї не зволікають та намагаються скористатися документом одразу.

Важливо

З метою оперативної фіксації втрати документу та запобігання кредитному шахрайству Українське бюро кредитних історій веде власний реєстр втрачених паспортів.
Зареєструвати втрачений паспорт у ньому можна онлайн за кілька хвилин в особистому кабінеті на сайті бюро, або у чат-боті.

Навіть якщо ви не певні у втраті паспорту, але не можете його знайти — варто фіксувати втрату. У разі виявлення паспорта — заявку завжди можна скасувати.

Звернення до Українського бюро кредитних історій не виключає обов’язкового звернення до поліції (при крадіжці документа) і в Державну міграційну службу (паспортний стіл).

Поширені питання

Як це працює?

Наявність паспорту у реєстрі втрачених паспортів УБКІ не впливає на офіційний статус та не лишає документ дійсності, але сповіщає кредиторів про високий ризик шахрайства та допомагає зупиняти видачу кредитів шахраям.

Запитуючи кредитну історію власника документу для погодження кредиту, або перевіряючи документ за номером, кредитор отримає сповіщення про реєстрацію його втрати.

Як відновити паспорт та анулювати втрачений?

Якщо паспорт було викрадено, необхідно спочатку звернутись із заявою до поліції та отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. За фактом такого звернення інформацію про документ буде занесено до реєстру втрачених або викрадених документів Міністерства внутрішніх справ. Ця дія дозволить протидіяти оформленню шахрайських кредитів, цивільно-правових угод тощо.

Для офіційного анулювання дійсності втраченого документа та відновлення паспорта необхідно звернутись до відділення державної міграційної служби (ДМС), до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) чи центру обслуговування «Паспортний сервіс» (за місцем реєстрації у разі втрати паспорта, будь-якого відділення у разі втрати ID-картки). За фактом цього звернення паспорт буде зареєстровано у реєстрі недійсних документів Державної міграційної служби (ДМС).

Документи для відновлення паспорту:
– заява про втрату (викрадення) паспорта;
– витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення);
– квитанція про сплату державного мита;
– довідка про місце проживання;
– свідоцтво про народження дітей (за наявності);
– свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності).

 

Як перевірити, чи не були оформлені кредити на викрадений паспорт?

У разі погодження та видачі кредиту інформація про нього передається кредитором до бюро кредитних історій та формує кредитну історію позичальника.

Перевіривши власну кредитну історію можна дізнатися про кредити оформлені на ваше ім’я та усі запити кредиторів з метою видачі кредиту.

Між видачею кредиту та його появою у кредитній історії може минути певний час — від кількох днів до 1-2 місяців.

Як дізнаватися про звернення по кредит за вашими документами в реальному часі?

Для ефективного контролю власної кредитної історії — користуйтеся послугою СтатусКонтроль.
Підключивши послугу СтатусКонтроль ви зможете ефективно контролювати кредитну історію:

  • миттєво отримуватимете сповіщення про запити вашої кредитної історії, що дозволить вчасно відреагувати на спробу отримання кредиту на ваше ім’я;
  • отримувати сповіщення про важливі події у кредитній історії — появу нового кредиту, виникнення протермінування, закриття кредиту тощо;
  • вільно перевіряти кредитну історію та рейтинг;
  • керувати доступом кредиторів до вашої кредитної історії опцією FREEZE. Активація FREEZE не дозволить кредиторам отримати вашу кредитну історію та сповістить їх про ваше небажання відкривати нові кредити. Змінювати стан опції FREEZE можна самостійно на сайті або у чат-боті.

*Все це стосується як вашої кредитної історії, так і тих, чию кредитну історію ви додали для відстеження.

Що робити у разі виявлення шахрайського кредиту у своїй кредитній історії?

Слід звернутися до кредитора, що видав кредит та з’ясувати деталі щодо нього. Якщо він був оформлений за втраченим паспортом — надати документи, що підтверджують втрату паспорту, або інші докази шахрайства щодо вас.

У разі відмови кредитора визнавати факт шахрайства — слід звертатися до суду.

Після визнання кредиту шахрайським для його видалення з кредитної історії достатньо відправити заявку на оскарження кредитної історії в особистому кабінеті на сайті бюро або у додатку Кредитна історія. На підставі вашого запиту бюро звернеться до кредитора та у разі підтвердження факту шахрайства — видалить інформацію про шахрайський договір з вашої кредитної історії.